اخبار

کشف رابطه میان باکتری های روده و افسردگی توسط محققان

تصویر باکتری های روده و افسردگی

توضیح اجمالی درباره ارتباط باکتری روده و افسردگی

محققان در مطالعات اخیر خود ارتباط عمیقی بین افسردگی و باکتری های روده کشف کردند. بر اساس گزارش های سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان مدعی شدند که بین افسردگی و باکتری های روده ارتباط مستقیم علت و معلولی وجود دارد. آن ها یک همبستگی قوی را بین این دو کشف کردند که در آینده می تواند در تشخیص افسردگی از طریق زیست نشانگر های روده موثر باشد. پیش از این نیز بین مغز و روده ارتباط عمیقی پیدا شده بود.

در این مطالعه که توسط محققان به نام HELIUS انجام شده، تعداد 23 هزار نفر در پروژه ای در آمستردام مورد بررسی قرار گرفتند. تفاوت های افراد در قومیت های مختلف نیز در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت. پس از پایان این مطالعه، محققان به این نتیجه رسیدند که رابطه ی بین باکتری های روده و افسردگی می تواند تحت تاثیر قومیت قرار گرفته باشد. رهبری این مطالعه را دانشمندان دانشگاه آمستردام بر عهده داشته و حدود سه هزار نفر از شرکت کنندگان این پروژه با قومیت ها هلندی، سورینامی های آفریقا و آسیا، غنایی ها، ترک ها و مراکشی ها حضور داشتند.

علت باکتری های روده و افسردگی

ارتباط باکتری های روده و افسردگی

در این پروژه علاوه بر رابطه ی بین میکروبیوم روده و افسردگی اثر قومیت نیز روی آن مورد بررسی قرار گرفت. در این بررسی ها، محققان علاوه بر قومیت رابطه تنوع میکروبی روده و افسردگی را متوجه شدند. بدین صورت که با افزایش تنوع جمعیت باکتری های روده، میزان افسردگی و بروز علائم آن در افراد کاهش می یابد. در قومیت های مختلف ریسک بروز افسردگی تفاوت زیادی با یکدیگر نداشته است. بر اساس گفته ی جاس بوش، که یکی از محققان این مطالعه بوده است، رژیم های غذایی متفاوت قومیت ها مختلف می تواند دلیل تفاوت اندک افسردگی آن ها باشد.

برای یافتن ارتباط بین باکتری های روده و افسردگی، حدود 1000 نمونه مدفوع بررسی شد تا محققان بتوانند همبستگی بین این باکتری ها و علائم افسردگی را کشف کنند. آن ها متوجه شدند که علائم افسردگی به طور مستقیم با این باکتری ها ارتباط دارد. در حال حاظر با توجه به کشف رابطه بین باکتری های روده و بروز افسردگی، پزشکان می توانند از طریق شرایط باکتری های روده، ابتلا به افسردگی را تشخیص دهند. امکان تشخیص بیماری روانی برای اولین بار از طریق یک مولفه عینی وجود خواهد داشت.

نتیجه باکتری های روده و افسردگی

بازخورد باکتری های روده و افسردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *