آزمایشگاهی

برندهای مواد شیمیایی معتبر

مرک (Merck)

این کمپانی در سال 1668 توسط فردریش ژاکوب مرک در کشور آلمان تاسیس شد. ژاکوب مرک یک داروخانه داشت و به ساخت ترکیبات دارویی می پرداخت. پس از او، نوه اش امانوئل مرک داروخانه را به ارث برد و تاثیر زیادی در تاسیس کارخانه مرک داشت. امانوئل در زمینه علم شیمی توانایی داشت و توانست تعدادی آلکالوئید شناسایی کند و از آن ها داروهای زیادی بسازد. نسل های پس از او نیز این کارخانه را در زمینه تولید مواد شیمیایی و دارویی توسعه دادند.

مرک یکی از برندهای معتبر مواد شیمیایی در آلمان است که اخیرا به یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های مواد شیمیایی، دارویی، تجهیزات آزمایشگاهی، محیط های کشت میکروبی و … تبدیل شده است و بیش از 20000 محصول تولید می کند. پس از آن که این شرکت با کمپانی سیگما ادغام شد، تعداد محصولات این شرکت به بیش از 300 هزار عنوان رسید.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (مرک)

سیگما آلدریچ  (Sigma-Aldrich)

این شرکت در سال 1975 با ادغام شرکت شیمیایی سیگما و شرکت شیمی صنعتی آلدریچ تاسیس شد. شرکت سیگما آلدریچ یک شرکت شیمیایی، علوم زیستی، بیوتکنولوژی آمریکایی متعلق به شرکت مرک می باشد. در سال های پس از آن شرکت های معروف دیگری همچون Fluka ،Supelco ،Riedel نیز به سیگما آلدریچ پیوست و این شرکت فعالیت خود را در زمینه مواد شیمیایی، داروسازی، زیست فناوری و علوم زیستی گسترش داد.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (سیگما-آلدریچ)

شارلو (Scharlu)

این شرکت در سال 1947 در بارسلونا با تولید مواد شیمیایی برای سنتز آلی شروع به کار کرد. این شرکت در دو دهه ی اخیر محصولات خود را گسترش داده و به یک تامین کننده ی جهانی محصولات شیمیایی و محیط کشت میکروبیولوژی تبدیل شده است.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (شارلو)

کارلو اربا (Carlo Erba)

این شرکت توسط یک پزشک ایتالیایی به نام کارلو اربا تاسیس شد. کارلو اولین آزمایشگاه دارویی ایتالیا را در سال 1853 تاسیس کرد. او تولید محصولاتش را گسترش داده و در سال 1867 یک کارخانه در حومه میلان تاسیس کرد، که این کارخانه بعدها به بزرگترین واحد صنعتی شیمیایی-دارویی در ایتالیا تبدیل شد. حدود 150 سال پس از تاسیس شرکت کارلو اربا، در سال 2005، شرکت SDS فرانسه که بزرگ ترین تولید کننده حلال ها و ریجنت های آزمایشگاهی در اروپا بود پیوست و از ادغام این دو شرکت Carlo Erba-SDS بوجود آمد. این شرکت با ظرفیت بالای خود به دومین تولید کننده برتر اروپا تبدیل شده است.

شرکت کارلو اربا همچنان به دستاوردها و پیشرفت های خود در زمینه پزشکی و شیمیایی ادامه می دهد، که توسط بخش علوم آزمایشگاهی غنی شده است و به عنوان شریکی برای محققان به شمار می رود.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (کارلو اربا)

بایوکم (Biochem)

شرکت بایوکم یکی از کمپانی های معتبر در صنعت مواد شیمیایی است که در کشور فرانسه مستقر است. این شرکت با بیش از 40000 نوع محصول و دارا بودن استانداردهای اروپایی همچون      NIST، PH.Eur به عنوان یکی از معتبرترین منابع مصرف کنندگان شیمیایی به شمار می رود. محصولات این شرکت در مراکز آموزشی، تحقیقات و صنایع مختلف داروسازی، غذایی، صنعتی، آرایشی، نفت، مواد شیمیایی و … مورد مصرف بوده است.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (بایوکم)

لیوفیلکم (Liofilchem)

این شرکت فعالیت خود را در سال 1983 در ایتالیا در زمینه تولید مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی شروع کرد. تجهیزات این شرکت در زمینه میکروب شناسی، محیط های کشت دی هیدراته، مکمل ها، لوله ها، بطری ها، دیپ اسلایدها، سیستم های غربالگری میکروبی و شیمیایی و … در بیش از 130 کشور به فروش می رسد.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (لیوفیلکم)

ترمو فیشر (Thermo Fisher)

شرکت ترمو فیشر ساینتیفیک، یک شرکت داروسازی آمریکایی می باشد که در سال 1956 تاسیس شده است. این شرکت چند ملیتی بوده و در زمینه تولید محصولات بیوتکنولوژی از ادغام دو شرکت Thermo Electron و Fisher Scientific به وجود آمد. Fisher Scientific توسط چستر فیشر در سال 1902 تاسیس شده و در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی، مواد شیمیایی، خدمات مورد استفاده در فعالیت های پزشکی، تحقیقات علمی، ایمنی و آموزش و پرورش و … فعالیت داشته است.شرکت Thermo Electron نیز توسط هاتسوپولوس و پیتر در سال 1956 تاسیس شد، که در زمینه تامین محصولات و خدمات آزمایشگاهی فعالیت داشت.

محصولات شرکت ترمو فیشر شامل 46 درصد در زمینه علوم زیستی، 20 درصد در زمینه مراقیت های پزشکی و 34 درصد در زمینه صنعت، محیط زیست و ایمنی می باشد.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (ترمو فیشر)

گیبکو (Gibco)

این شرکت یک کمپانی معتبر در زمینه تولید کشت سلول و مواد آزمایشگاهی می باشد که به شرکت آمریکایی Thermos Fisher پیوسته است. محصولات این شرکت در زمینه محیط های کشت، مکمل ها، سلول ها و واکنشگرهای کشت سلولی و … تولید می شود.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (گیبکو)

آلفا ایسر (Alfa Aesar)

این شرکت زیر مجموعه ای از شرکت ترمو فیشر ساینتیفیک می باشد و خود از ترکیب چند شرکت بوجود آمده است که در زمینه تولید و فرآوری مواد شیمیایی آزمایشگاهی و تحقیقاتی فعالیت دارد. این شرکت بیش از 5000 محصول بیوشیمیایی و 38000 محصول شیمیایی تحقیقاتی عرضه می کند که می تواند یک انتخاب کامل برای نیازهای تحقیقاتی باشد.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (آلفا ایسر)

فلوکا (Fluka)

این شرکت در سال 1950 در سوئیس تاسیس شد و در سال 1989 بخشی از مواد شیمیایی شرکت سیگما آلدریچ را تامین می کرد. شرکت فلوکا مواد شیمیایی مورد نیاز برای آنالیز با دستگاه کروماتوگرافی و طیف سنجی را فراهم می کند. شرکت فلوکا بیش از 3200 محصول تولید می کند که در واکنش های تحلیلی یا استانداردهای کروماتوگرافی، کروماتوگرافی گازی یا کروماتوگرافی کروی استفاده می شوند.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (فلوکا)

لونزا (Lonza)

شرکت لونزا در سوئیس تاسیس شده و چند ملیتی می باشد. این شرکت ابتدا به تولید برق مورد نیاز برای تولید مواد شیمیایی مانند کلسیم کاربید مشغول بود، سپس به تولید کود مصنوعی، ویتامین ها، اسیدها، واسطه ها و مواد افزودنی پرداخت. شرکت لونزا در سال 1974 با شرکت آلومینیوم Alusuisse ادغام شده و در زمینه بیوتکنولوژی شروع به کار کرد. این شرکت پس از خرید شرکت آمریکایی Arch Chemicals به بزرگ ترین شرکت تولید کننده مواد بیوشیمی در جهان تبدیل شد.

در حال حاضر محصولات شرکت لونزا به طور کلی در زمینه های Bioresearch ،Custom Manufacturing ،Water Treatment ،Consumer Health ،Formulation Ingredients ،Coatings And Composites تولید می شود.

برندهای مواد شیمیایی (لونزا)

بایو ویژن (Biovision)

بایو ویژن یک شرکت خصوصی علوم زیستی است که در ایالت متحده آمریکا واقع شده است. محصولات این شرکت شامل کیت های آزمایشگاهی، آنتی بادی ها، پروتئین های نوترکیب و آنزیم ها و ابزارهای تحقیقاتی نوین مانند آپوپتوز، متابولیسم، تکثیر سلولی، استرس سلولی، آسیب و تعمیر سلولی، دیابت، چاقی و سندروم متابولیک و … می باشد.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (بایو-ویژن)

تکریس (Tocris)

این شرکت در سال 1982 در کشور انگلستان توسط پروفسور جف واتکینز تاسیس شد. هدف این شرکت در ابتدا تولید ابزارهای تحقیق استاندارد بود. این شرکت بعدها با شرکت های cookson chemicals و R&d systems ادغام شد. در حال حاضر تکریس یکی از برند های مواد شیمیایی است که در زمینه تولید موارد شیمیایی و بیولوژیکی فعال است و بیش از 4000 محصول برای تحقیقات علوم زیستی، فارماکولوژی، زیست شناسی سلولی، تحقیقات سرطان، ایمونولوژی، سلول های بنیادی، علوم اعصاب، درد و التهاب و غدد تولید می کند.

برندهای مواد شیمیایی (تکریس)

آکروس (Acros)

آکروس یک شرکت آمریکایی-بلژیکی و زیر مجموعه ی شرکت فیشر ساینتیفیک می باشد. این شرکت در زمینه تولید انواع مواد شیمیایی شامل اسیدها، نمک ها، مواد شیمیایی آلی، حلال های مورد نیاز برای مصارف کروماتوگرافی، بیولوژیکی و بیوشیمیایی، کاتالیست ها و بافرها فعالیت می کند.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (آکروس)

پانراک (Pan Reac)

پانراک یکی از برندهای مواد شیمیایی است که در اسپانیا واقع شده است. این شرکت در سال 1941 تاسیس شده و در زمینه تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آزمایشگاه بیوشیمی و تولید مواد شیمیایی اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی فعالیت می کند.

برندهای مواد شیمیایی

برندهای مواد شیمیایی (پانراک)

نتیجه نهایی

در این مقاله معتبرترین برندهای مواد شیمیایی معرفی شده اند، این کمپانی ها علاوه بر تولید مواد شیمیایی در زمینه های دیگری مانند تجهیزات آزمایشگاهی، داروسازی، علوم زیستی، پزشکی و … فعالیت می کنند. از بین شرکت های معرفی شده، برندهای مرک، سیگما آلدریچ، شارلو، فلوکا و … از تولیدکننده های معتبر جهانی بوده که محصولات آن ها در سراسر دنیا و همچنین در ایران استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *