بهداشت و سلامت

سیگار الکترونیکی IQOS ضد سرطان

سیگار الکترونیکی IQOS ضد سرطان

سیگار الکترونیکی IQOS (سیگار حرارتی) ترکیب علم و آخرین  تکنولوژی (heat no t burn) برای ارائه طعم واقعی و استفاده بسیار سالمتر از دخانیات است . تا کنون در 49 کشور عرضه شده است، سیگار مخصوص این دستگار سیگارت هیتس میباشد مضرات این سیگار به شدت کم است تاجایی که هیچ ضرری برای مصرف کننده ندارد چون در واقع چیزی نمی سوزد و فاقد اتش و خاکستر و گوگرد است پس دودی هم وارد ریه مصرف کننده نمی شود.

این دستگاه با ویپ متفاوت است نوعی وسیله است که با علم و تکنولوژی همراه شده است تا لذت استفاده از سیگار را با طعم های متفاوت برای افرادی که مجذوب این وسیله خارق العاده و حرف ای شدن را چند برابر کند. المنت های موجود در سیگار باعث گرم شدن توتون و انتقال نیکوتین بدون انتقال سموم و گوگرد و مواد مضر دیگر می شود .پس مصرف کنندگان می تواند پوک های سلامت به این سیگارهای بدون دود بزنند.

از نظر خطرات سلامتی استفاده از این دستگاه ها مشابه استفاده از محصولات تنباکویی بدون دود است . عوارض خفیفی که در اثر استفاده از سیگار الکترونیکی IQOS گزارش شده است شامل التهاب و حس ناخوشایند در گلو و دهان و سرفه و سرگیجه و تهوع می باشد.

سیگار الکترونیکی IQOS  بدون کبریت و فندک روشن میشود. تنها کافیست دکمه ای که روی دستگاه است را بفشاریم تا روشن شود. سیگارهای الکترونیکی iqos  نیکوتین را به جای سوزاندن تا دمای 350 درجه داغ می کنند این دما کمتر از دمای سیگارهای معمولی است که معمولا تا 600 درجه حرارات دارند. وقتی سیگار می سوزد حدودا  7000 ماده شیمیایی مضر تولید می شود این درحالی است که دستگاه الکترونیکی ایکاز اصلا چیزی به عنوان سوزاندن را ندارد .

سیگار الکترونیکی IQOS ضد سرطان

مزایای استفاده از سیگار الکترونیکی IQOS :

کم ضررترین سیگار جهان است.

موجب ترک سیگار میشود. پس می تواند در کاهش مرگ و میر و بیماری های ناشی از مصرف دخانیات موثر باشد.

دارای طعم های متفاوتی و متنوع  است.

به راحتی شارژ و تمیز میشود.

ایکاز دارای مکانیزم قفل نرم می باشد پس به راحتی باز و بسته می شود.

دستگاه ایکاز مجهز به لوازم جانبی و شارژر جیبی است پس به راحتی میتوانید در همه محیط ها از ان استفاده کنید .

گرم کردن سیگار به جای سوزاندن آن

استفاده از توتون بدون خاکستر است  و هیچ بوی ازاردهنده ای ندارد پس در محیط های بسته هم قابل استفاده است .

ایکاز منجربه کاهش 90 تا  95% سمیت و مواد مضر در بخار توتون در مقایسه با سیگار معمولی می شود.

انواع مدل های سیگار الکترونیکی IQOS :

iqos  2.4 plus

iqos  3 DUO

سیگار  نیو کالکشن IQOS lil solid

معرفی سیگار HEETS &MARLBORO

ظاهری متفاوت با سیگارهای معمولی دارند. فقط برای دستگاه ایکاز تولید شده اند. دارای ویژگی های متمایز کننده ای هستند که به اختصار به شرح آنها می پردازیم.

سیگارهای هیتس بسیار مرغوب و درجه یک هستند و توتون استفاده شده از نوع بسیار باکیفیت و اعلا است.

استفاده از سیگار هیتس هیچ نوع گوگرد و ماده شیمیایی مضر که حاصل سوختن کاغذ است وارد بردن نمی شود.

میانگین تعدا کام های استفاده از این سیگار 10 بار در هر استفاده است.

بوی این سیگارها اذیت کننده نیست و معمولا بوی میوه جات میدهند.

در رنگهای سبز و زرد و نقره ای و قهوه ای و نارنجی روانه بازار شده اند که سبک و سنگینی آن بستگی به طعم رنگ روی پاکت سیگار دارد .

از ویژگی منحصر به فرد دیگر این سیگار این است که هیچ نوع مدل مشابهی ندارد و تنها با برند تجاری هیتس و مارلبرو روانه بازار میشود .

سیگارالکترونیکی iqos

معایب استفاده از سیگار الکترونیکی IQOS و سیگار هیتس :

احتمالا برخلاف تبلیغ گسترده این سیگارها مبنی بر بی خطر بودن ایکاز و یا کم خطر بودن فرق چندانی با سیگارهای معمولی ندارند. ایکاز می تواند قسمت توتون معمولی را در خود جای دهد و از طریق گرم کردن توتون به جای سوزاندن اثرات سمی سیگار را کاهش دهد. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که ایکاز فرآیند شیمیایی جدیدی را ایجاد میکند که نسبت به سیگار کشیدن معمولی سرطان زاتر است .

محققان می گویند برخی از این فرآیند های شیمیایی به قدری سرطان زا هستند که نمی توان حداقل میزان استاندارد را تعریف کرد. محققان معتقدند که سیگارهای الکترونیکی مانند سیگارهای معمولی باید دارای محدودیت در استفاده در محیط های عمومی باشند تا افراد نزدیک یا مجاور کم تر آسیب ببینند. مغز انسانها تا 25 سالگی قابلیت رشد و تکامل دارد . نیکوتین بر رشد مغز تاثیر منفی دارد اما نیکوتین و مصرف دخانیات اثرات مخرب تری بر روی جوانان و نوجوانان دارد .

افراد غیر سیگاری در صورت استفاده از این دستگاه ها در معرض اعتیاد به نیکوتین قرار می گیرند.

محققان می گویند سیگار الکترونیکی موجب وسوسه افراد غیر سیگاری می شود و با استفاده از این سیگار مصرف کننده تشویق می شود تا به سمت مصرف مواد خطرناک تری بروند.

روش استفاده از سیگار الکترونیکی IQOS :

فیلیپ موریس اینترنشنال  شرکت تولید کننده ی بزرگ دخانیاتی است که با نام تجاری مارلبرو فعالیت دارد توانسته در کنار تولید کنندگان بزرگی همچون چستر فیلد ، کمل ، و لاکی استرایک به رقابت بپردازد .این شرکت 16% از بازار دخانیات جهان را در دست گرفته  است .

ایکاز به وسیله ی باتری که در خود دارد روشن می شود بعداز روشن شدن نیکوتین مایع موجود در سیگار را به بخار تبدیل میکند از یک باتری و دستگاه بخارکننده و یک محفظه تشکیل شده است. در صورت تمام شدن شارژ باتری مجدد به وسیله شارژر، شارژ می شود. باتری به محفظه تولی بخار .وصل می شود محفظه ایکاز مانند یک مخزن عمل کرده و نیکوتین مایع را در خود نگه می دارد .

از2 بخش تشکیل شده یک بخش آن در دهان قرار می گیرد. و بخش دیگر به دستگاهی که بخار تولید میکند متصل می شود .محفظه نیکوتین را به بخار تبدیل می کند و از این طریق دود وارد دهان می شود و شخص سیگاری ،طعم و بوی سیگار را احساس می کند.

به عنوان مصرف کننده یک فیلتر مخصوص از سیگار را وارد ایکاز کنید سپس طعم واقعی سیگار را حس کنید بعد از اتمام سیگار فیلتر را از ایکاز خارج کنید .پس از هر بار مصرف از ایکاز باید نگهدارنده را در محفظه اصلی قرار دهید تا باتری نگهدارنده مجدد شارژ شود.

مقایسه سیگار معمولی با سیگار الکترونیکی IQOS :

سیگار معمولی دود را با مواد شیمیای  مضر وارد ریه میکند ولی ایکاز نیکوتین مایع را تبدیل به بخار میکند

سیگار الکترونیکی افراد به صورت مستقیم با دود قرار نمی گیرند ولی سیگار معمولی در معرض مستقیم دود قرار می گیرند

سیگار الکترونیکی ایکاز به محیط زیست آسیبی نمی رساند چون چیزی نمی سوزاند دقیقا برعکس سیگار معمولی

سیگار الکترونیکی ایکاز نهایتا  350 درجه حرارت تولید می کنند ولی سیگار معمولی حدودا 600 درجه حرارت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.