آزمایشگاهی

کروزه نیکلی آزمایشگاهی

کروزه نیکلی

 کروزه نیکلی آزمایشگاهی

کروزه نیکلی آزمایشگاهی یکی از ابزار آزمایشگاهی است که از جنس فلز است و با مقاومت بالا در حدود 60 درجه سانتی گراد می باشد و کاربرد آن است .که از نیکل با خلوص بالا (99.9٪) با ناخالصی های Ti و Mg  و از یک قطعه با سطوح صیقلی ساخته شده است.از مزایایی که این نوع کروزه دارد:حل کردن نمونه ،گرم کردن محلول ها، آب گیری از مواد به دور از رطوبت، مقاومت بالا به قلیایی رقیق شده برای تجزیه و تحلیل زیرکونیوم استفاده می شود. همچنین در تجزیه و تحلیل برای نایوبیوم، تانتالیوم یا سطح پایین فسفر استفاده می شود.

جهت خرید و مشاهده کالا کروزه نیکلی با درب 100 سی سی به سایت مراجعه کنید.

انواع کروزه نیکلی

انواع کروزه نیکلی در حجم های مختلف

انواع کروزه ها

همانطور که در بالا اشاره کردیم کروزه نیکلی یکی از ابزارهای آزمایشگاهی است که برای حررات دادن مواد شیمیایی ، آبگیری از مواد های شیمیایی است .که دیگر کروزه های مانند کروزه همین کاربرد را دارند که در انواع مختلفی می باشند اما با تحمل درجه حرارتی مختلف می باشند که هر یک از آن برای کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . که انواع این کروزه ها شامل :

  • کروزه نیکلی آزمایشگاهی
  •  چینی
  •  پلاتین
  •  ptfe
  • فولادی ضد زنگ
  •   های کربن فولادی
  • زیر کونیومی
  • کربن شیشه ای

طرز استفاده با کروزه نیکلی آزمایشگاهی

موقع حرارت بخشیدن به کروزه نیکلی آزمایشگاهی که باید آن را با گیره بوته برداریدو در حفره مثلث نسوز مناسب قراردهید.اسیدها بر کروزه اثر ندارند اما سبب خوردگی کروزه می شوندو تاجایی که امکانش می باشد برای پاک کردن کروزه از اسید استفاده نکنید. در صورت استفاده برای سنجش وزنی اولین کاری که باید کرد. بوته خالی را چند بار در کوره که معمولا الکتریکی است و در دمای لازم برای پخش رسوب قرار دادو بعد از سرد کردن، وزن کردتا به وزن مشخص و ثابتی رسید.و مهم ترین نکته ای به دلیل دمای بالای که باید به آن توجه کرد احتیاط در حمل این وسیله می باشد که همیشه برای جابه جایی از گیره کروزه استفاده کنیدو همیشه با دقت آن را بررسی کنید که ترک نقصی نداشته باشد.

جهت خرید و مشاهده کروزه نیکلی با درب 30 سی سی به سایت مراجعه کنید.

انواع تحمل درجه حرارتی کروزه ها

کروزه نیکلی

کروزه نیکلی آزمایشگاهی با داشتن مشخص اکسیداسیون بسیار کم در هوا و با درجه حررات تا 600 درجه سانتی گراد (دارای 1112 فارنهایت) می باشد.و مقاومت خوبی در مقابل قلیاییو آب دریا دارد و مقاومت عالی در برابر اسیدهاد ولی مقاومت کمی در برابر  اسید های آلی ،سفرلفوریک ، نیتریک رقیق شده دارد.

کروزه چینی

این نوع کروزه ها با مواد خام و با خلوص بالا ساخته شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که در برابر تغییرات دمایی ناگهانی بدون ترک خوردگی و تغییر شکل مقاومت کنند ومی توانند مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و اسیدی داشته باشند.و با درجه تحمل حرارتی 1050 درجه سانتی گراد ، (دارای1922 فارنهایت) که در جنس هاو در حجم های مختلفی  می باشند.

جهت خرید و مشاهده کروزه سرامیکی متوسط چینی به سایت مراجعه کنید .

انواع کروزه چینی

انواع کروزه چینی در انواع مختلف

کروزه پلاتین 

کروزه پلاتین مقاومت بسیارخوبی در برابر مواد شیمیایی دارند.به همین خاطر نقطه ذوب بالایی دارندو در تجزیه وتحلیل مواد شیمیای از آن ها استفاده می شودو با درجه حرراتی 1200 درجه سانتی ( دارای 2192 فار نهایت ) می باشد که در دماهای بالا استحکام را حفظ می کنند و در برابر مواد شمیایی بی اثر و مقاوم در برابر اکسیدیون در هوا، خوردگی بالادر برابر اسید ها و نمک های ذوب شده می باشد.

کروزه ptfe 

این نوع کروزه ازptfe خالص ، یک ماده شیمیایی بی اثر تولید می شودو ازسطوح صاف از آلودگی جلوگیری می کنند و به راحتی تمیز می شوندو استفاده گسترده ای در صنعت دارد.با درجه حرراتی،حرارت متوسط 196 تا 280 درجه سانتی گراد (321 تا 536 درجه فارنهایت)، بی اثر نسبت به مواد شیمیایی می باشد.

کروزه های فولادی ضد زنگ 

این نوع کروزه به دلیل خاصیتی که دارند.مقاومت بالایی از خود در مقابل خوردگی ها نشان می دهند. مقاومت خوب در برابر محلول های قلیایی غلیظ دارد.مقاوم در برابر اسید نیتریک، نیترات، پرمنگنات پتاسیم متوسط ​​به اسید سولفوریک رقیق، اسید استیک، اسید بوریک، ارگانیک و غلظت پایین سولفات ها، محلول های فسفریک و برومیدمی باشد.با درجه حرراتی 180 تا 800 درجه سانتی گراد (292-1472 درجه فارنهایت) می باشد.

کروزه کربن فولادی 

از فولاد آلیاژی کم و از یک قطعه ساخته شده است ، جایگزین کم هزینه برای کاربرد های خاص می باشند، سطح بسیار جلا دارند.دارای حرارت دمایی  500 درجه سانتیگراد (درای 932 درجه فارنهایت)می باشد.

انواع کروزه کربن فولادی

انواع کروزه کربن فولادی در حجم های مختلف

کروزه های زیرکونیومی

از زیرکونیومی با خلوص بالا می باشدو زیرکونیوم یک فلز واکنش پذیر است .برای تشکیل یک لایه اکسید بی اثر شیمیایی مقاوم در برابر خوردگی است. بوته های زیرکونیوم می توانندکروزه های پلاتین را در بسیاری موارد جایگزین کنند.حررات دمایی 450 درجه سانتی گراد (842 درجه فارنهایت) می باشد.مؤثر برای اتصالات با استفاده از کربنات سدیم یا پراکسید سدیم می باشدو مقرون به صرفه برای کارایی بالا نسبت به فولاد و پرسلن است و مقاوم در برابر مخلوط قلیایی، هیدروکسید کربنات، پراکسید بورات، نیترات و برخی از فلوریت ها هستند.

کروزه کربن شیشه ای 

 این کروزه ها نسبتا ساختار دانه ای و سختی دارند با توجه به ساختار آن ها دارای قابلیت حرارتی بودن ، نفوذ ناپذیری با ترکیبات زیستی و پایداری در دماهای بالا می باشندو دارای مقاومت حرارتی بالا 3000 درجه سانتی گراد (5432 درجه فارنهایت) می باشد.و مقاوم به شوک حرارتی ، اسید ها و قلیایی ، ذرات داغ ، اکسیژن می باشد و دارای سختی و استحکام بالا ، در برابر خوردگی شدید داردو اینکه دارای هدایت الکتریکی خوبی می باشد.

شرایط نگهداری از کروزه ها

در جای ثابت بگذارید و به دور از ارتعاش و ضربه ، بخارات اسید ها و مواد شیمیایی تا رسوب بر روی آن ها نشیندو دور از ضربه و شکنندگی باشند.و بعد از استفاده با آب مقطر آب کشی کنید. با احتیاط از کروزه خود استفاده کنیدتا عمر طولانی داشته باشند. هرگز به طور مستقیم بر روی کف نزنید. سطح سخت می تواند به پایین بوته آسیب برساند. اما حتی مهم از آسیب به کروزه ممکن است رطوبت را از کف جذب کند و در هنگام گرم شدن شوک حرارتی ایجاد کند. هرگز از باندینگ استفاده نکنید تا در حین حرکت، بدون اضافه کردن پوشش زیرین برای محافظت از سطح بوته، استفاده نکنید.و در محیط های خشک و با دمای مناسب قرار گیرد زیرا در دماهای بالاتر از حرارت یا سرد بعد از استفاده امکان شکنندگی کروزه وجود دارد .

جهت خرید و مشاهده کروزه سرامیکی کوتاه چینی به سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.