پزشکی

ترماژ RF و جوانسازی

ترماژ RF و جوانسازی

ترماژ آر اف :

یک روش موثر در جلوگیری از افتادگی و چروک،  سفت شدن و جوانسازی پوست استفاده از روش درمانی ترماژ است.اسم دیگر این روش rf ترماژ است.

این روش غیر تهاجمی بوده و هیچ نبازی به انجام عمل جراحی می باشد.ترماژ برای از بین بردن خطوط چین و چروک و سفت شدن پوست می شود.

در این روش با تولید گرما و حرارت این دستگاه باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می شود و باعث تسریع روند ترمیم پوست پوست می شود.

دلیل نام گذاری این روش به نام rf  استفاده این دستگاه از امواج رادیویی است.

از این روش می توان در قسمت های مختلف استفاده کرد.همانطور که گفتیم این دستگاه برای لیفت و کانتورینگ صورت مورد ادستفاده قرار میگیرد. با استفاده از روش ترماژ می توان گونه‌های افتاده، غبغب، افتادگی پلک، شکم یا بازو را بهبود بخشید.علاوه بر آن اسفاده از روش ترماز برای پوست باعث افزایش درخشندگی و شادابی پوست می شود.

ترماژ RF و جوانسازی پوست

ترماژ RF و جوانسازی پوست

کارکرد دستگاه RF :

شیوه کارکرد دستگاه ترماژ بر اساس استفاده ازامواج فرکانس رادیویی (RF) می باشد.این امواج رادیویی ترماکول نام دارند. این روش بسیار تند وراحت بوده  وهیچ برشی در پوست ایجاد نمیکند  و از نظر بالینی ثابت شده است. این روش که ترمالیفت نام دارد برخلاف روش استفاده از لیزر، بر روی پوست‌هایی با طیف های رنگی مختلف و شرایط مختلف انجام می گیرد و نتایج مطلوبی می دهد.

این سیستم شامل دستگاهی قلم مانند به نام ترماتیپ می باشد.این ترماتیپ بر روی ناحیه مورد نظربرای انجام کار قرار گرفته و با هر حرکت و تماسی، انرژی RF را به لایه‌های پوست منتقل می‌کند. ترماتیپ موجب گرم شدن حجم بسیار بالایی از کلاژن در لایه‌های زیرین پوست می شود. در حین استفاده نیز لایه سطحی پوست خنک شده ومورد حفاظت قرار می گیرد. این حرارت و گرما منتقل شده باعث می‌شود کلاژن‌های نامنظم سفت شوند. همچنین در مرور زمان باعث تولید کلاژن‌های جدید می شود و موجب جوانسازی پوست می‌شود پوست کاملا صاف می شود.

مراحل استفاده :

پیش از انجام ترماز باید پوست کاملا تمیز و عاری از هیچ گونه لوازم آرایشی ومراقبت پوستی باشد. بعد ازشستن و پاک  کردن پوست، دکتر پوست ناحیه مورد نظر را علامت‌گذاری کرده، تا روند درمان به صورت مداوم و یکنواخت پیش برود. سپس قبل از شروع انجام کار یک لایه نازک ژل روی پوست قرار داده می شود. استفاده این ژل برای حفاظت از لایه سطحی پوست می باشد.

در طی انجام کار، فرکانس رادیویی ساتع شده از این دستگاه موجب پوست تحریک شده و روند بازسازی طبیعی اتفاق می افتد. در بعضی ناحیه ‌ها روند درمان با این روش در چندین جلسه باید استفاده شود تا موجب دستیابی به نتایج مورد نظر و مظلوب بشود.به طور کلی این روش در اکثر بیماران برخلاف خیلی دیگر روش‌های لیزردرمانی با یک جلسه تکمیل می‌شود.

در حین انجام لیزر موهای زائد، دکتر در صورتی که فرد هیچ دردی احساس نکند، درجه لیزر را کمی بالاتر می‌برد و دکتر باید درمورد میزان حرارت و درد بیمار در طی این روند باید سوال بپرسد. میزان انرژی دریافت شده باید به اندازه ای باشد، که فرد بیمار درد شدیدی احساس نکند و بتواند هم زمان نتیجه مورد نظر را دریافت کند. با توجه به منطقه تحت درمان میزان احساس حرارت و درد تفاوت دارد. ممکن است، در برخی قسمت‌های بدن کمی درد حس شود.اما این میزان درد برای فرد قابل تحمل باشد.

ترماژ RF و انواع آن

ترماژ RF و انواع آن

انواع ترماژ :

این روش باعث ترمیم و جوانسازی پوست صورت فرد در نواحی مانند پیشانی، چشم‌ها، گونه و گردن استفاده می شود. همچنین این روش مورد استفاده برای لیفت صورت و آر اف ترماژ غبغب است.

۱. ترماژ صورت:

با این روش از افتادگی در قسمت چانه و گردن تا حدودی جلوگیری می کند و این نواحی را لیفت و سفت می کند.همچنین با این روش گونه‌های افتاده به میزان بالایی بهبود پیدا می‌کنند. آر اف ترماژ صورت تا اندازه ای موجب زاویه سازی صورت  و کانتورینگ می‌شود. علاوه بر آن رنگ صورت فرد شاداب‌ تر می شود.

۲.ترماژ شکم:

این روش برای سفت کردن پوست شل بدن به ویژه در ناحیه شکم نیز کاربرد دارد. افرادی که بعد از بارداری یا کاهش وزن شدید افتادگی پوست پیدا کرده باشد، میتوانند با استفاده از این روش طی یک جلسه درمان پوست شکم را سفت بکنند. بعضی از دکتر ها جراحان زیبایی درمان با آر اف ترماژ پس از انجام لیپوساکشن درمان با آر اف ترماژ را سفارش می‌کنند. با ترکیب این دو روش همزمان چربی شکم از بین برده و موجب صاف شدن پوست در ناحیه موردنظر می شود.

۳. ترماژ پلک:

یکی از شیوه ‌های بسیار پر طرفدار برای جوانسازی در ناحیه پلک، این روش است. نشانه پیری در اطراف ناحیه بسیار نمایان می شود. پوست پلک بسیار نازک بوده و انرژی RF موجب سفت و صاف شدن پوست این ناحیه می‌شود.همچین ترماژ پلک ،افتادگی پلک و پف زیر چشم را حدودی بهبود می بخشد. البته نتیجه حاصل از این درمان از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد.

۴. ترماژ بازو:

یکی از شدیدترین افتادگی‌ها در افرادی که کاهش وزن شدید پیدا کرده اند مربوط به بازوها می باشد. همچنین ممکن است، برخی افراد به صورت طبیعی دارای پوست شلی داشته باشند. در این اشخاص با استفاده از این روش درمانی در ناحیه بازو می‌توان افتادگی را تا حدی برطرف کرد.

ترماژ RF و تاثیر آن بر پوست

تاثیر ترماژ RF بر پوست

مزایا و فواید

همانطور که گفتیم ترماژ یکی ازروش‌های زیبایی و جوانسازی است، که انجام آن بسیار سریع و راحت. این روش فواید بالایی دارد. به همین سبب خیلی از متخصصین پوست آن را پیشنهاد می‌دهند. برخی از مزایای ترماژ عبارتند از:

هیچ دوره نقاهتی ندارد و بیمار پس از درمان می‌تواند فعالیت‌های روزانه را انجام دهد.

نیازی به برش، تخلیه بافت و چربی و بخیه ندارد.

عوارضی مانند کبودی یا عفونت در پی ندارد.

برخلاف دیگر روش‌های زیبایی، بیمار در این روش با یک جلسه درمان به نتیجه مطلوب می‌رسد.

علاوه بر سفت شدن پوست، باعث رفع عیوب پوستی مانند آکنه یا اسکار می‌شود.

این روش برای انواع پوست و طیف رنگ‌های مختلف کاربرد دارد.

معایب و عوارض جانبی:

این روش ایمنی بالایی برخوردار است. طبق آمار و بررسی های انجام شده در بیش از دو میلیون فرد در سراسر دنیا عوارض جانبی این درمان پایین تر از ۰.۴% است. از بیشترین عوارض دیده شده در استفاده در این روش می توان به قرمزی، تورم، برجستگی و به ندرت تاول در پوست اشاره کرد. این عوارض جانبی امکان دارد، طی چند روز یا چند هفته برطرف شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.