پزشکی

قیمت پماد رزورسینول

پماد رزورسینول

قیمت پماد رزورسینول

پماد رزورسینول برای درمان جوش ها و آکنه های صورت و اگزمای مزمن ، هیدرادنیت عفونی به کار می رود این دارو در ترکیبات ضد آکنه مثل پماد رزور سینول است در بازار موجود است.

از رزورسینول ها به عنوان گندزدا و ضد عفونی کننده نیز استفاده می شود.

پماد رزورسینول دارای ویژگی کراتولیتیک می باشد و با سولفور در داروهای موضعی برای درمان آکنه مصرف می شود.

کراتولیتیک چیست؟

روش درمانی برای نابودی و حذف زگیل و ضایعات پوستی است که اسید سالیسیلیک روی پوست قرار می گیرد که باعث نازک شدن پوست و ضایعه می شود که همین امر باعث ریختن لایه ی خارجی پوست می شود.

عوارض مصرف پماد رزورسینول:

  • رزورسینول ها چون محرکی ملایم محسوب می شوند باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود پس توصیه می شود در نواحی وسیع و گسترده ی بدن از آن استفاده نکنید.
  • غلظت زیاد پماد رزورسینول را در بازه ی زمانی طولانی روی پوست کودکان قرار ندهید زیرا باعث اختلال در تیروئید می شود.
  • افرادی که دارای پوست تیره هستند موجب هایپرپیگمانته ( لکه های پوستی) و تیره شده موهای روشن می شود.
  • اگر مسمومیتی اتفاق بیفتد به واسطه ی رزورسینول ، مشایه با مسمومیت فنول است و درمان یکسان دارند.

رزورسینول

رزورسینول چیست؟

رزورسینول بنزنی دی هیدروکسی است که به صورت محلول در آب ، اتر ، اتانول وجود دارد.

لکه های قهوه ای از رنگ دانه هایی به وجود می آیند که دارای سلو هایی بنام ملانوسیت تولید می کنند. همچنین آنزیم های تیروزینار را دارا هستند هر وقت که در معرض اشعه ی ماوراء بنفش قرار می گیرند فعال می شوند پس وقتی که  زیادی در معرض نور خورشید قرار بگیرید باعث بروز لکه های قهوه ای و کک و مک در صورت می شود.

کاربرد رزور سینول:

برای برطرف کردن لکه های پوستی که با تابش اشعه ی ماورای بنفش به وجود می آید است. و همچنین قادر به برطرف کردن زگیل و پینه های ضخیم می باشد.

وجود رزورسینول در رنگ مو:

مولکول های رنگ مو ابتدا پارافیلین دی آمین هستند. که وقتی اکسیداسیون می شود با توجه به نوع رنگ که در کنارش استفاده می شود به رنگ های مختلف در می آید.

  • مثلا در کنار رزورسینول به رنگ قهوه ای یا سبز تبدیل می شود.

در مجاورت آمینوفنول ها به رنگ قرمز و بنفش در می آیند در مجاورت مولکول فنول به رنگ بنفش و آبی در می آیند و در مجاورت دی آمین ها به رنگ آبی و بنفش در می آیند.

کرم و پماد رزورسینول:

قبل از اینکه کرم رزورسینول را به عنوان دارو انتخاب کنید نکات مثبت و منفی آن را با پزشک ارزیابی کنید. به منظور درمان آکنه ، درماتیتسبوره ، اگزما ، وپسوریازیس ، پینه و زگیل به حالت پماد مصرف می شود.

از بهترین و موثرترین ترکیبات ضد لک در محصولات آرایشی و بهداشتی است که قیمت پماد رزورسینول نسبت به کارایی آن بسیار مناسب است زیرا در جلوگیری از تشکیل لک و از بین بردن لکه های پوستی بسیار موفق و تاثیر گذار عمل می کند آسیب های مختلف ناشی از تابش آفتاب را به حداقل می رساند.

با تجزیه ی پوست های زیرین ، پوسته پوسته شدن کار خود را شروع می کند.

رزورسینول توانایی بالایی در مهر کردن آنزیم تیروزیناز و کاهش تولید ملانین و لک در پوست باعث کاهش سایز لک های قهوه ای می شود.

در واقع رزورسینول یک الکل معطر است که در پوست های زیرین نفوذ کرده و در آنجا ناهموار و یا حتی سفت می شود و درمان آکنه و لک می کند و همچنین پوست را ضدعفونی می کند.

رزورسینول موضعی برای درمان درد و خارش ناشی از آفتاب سوختگی و بریدگی و خراش و نیش حشرات و دیگر التهابات پوستی شامل میخچه، پینه، زگیل به کار می رود.

سفید کرد پوست با پماد رزورسینول:

بوتبل رزورسینول N-4 از دیگر مشتقات رزورسینول است که باعث سفید شدن پوست می شود زیرا دارای آنزیم و پروتئین مربوط به هاییپرپیگمنتاسیون را مهار می کند بهترین قیمت کرم در بین رقبا مربوط به قیمت پماد رزورسینول است که مناسب ترین قیمت را دارد.

رزورسینول وقتی با گوگرد ترکیب می شود درمان سریع آکنه می کند زیرا سطح پوست را خشک می کند و روغن اضافی پوست را جذب می کند که دیگر جوش نمی زنید.

همچنین گوگرد سلول های مرده را خشک می کند و منافذ پوست را باز می کند پس گزینه ی مناسبی برای درمان آکنه ی خفیف تا متوسط هستند.

پماد رزورسینول

معرفی بهترین کرم و مناسبترین قیمت پماد رزورسینول:

کرم ملالیفت درمالیفت:

باعث لطافت و شادابی می شود و سریعا جذب می شود بوی بسار خوبی دارد و دوره یدرمان آن طولانی است.

کرم روشن کننده اکسپرتیج آردن:

روشن کننده ای قوی با خاصیت درمان لک های ناشی از افزایش سن و تغییرات هورمونی و لک بارداری و برای افراد بالای 40 سال پیشنهاد بسیار مناسبی است. بوی خوبی دارد مرطوب کنندگی دارد و از پیری زودرس جلوگیری می کند و ضد التهاب است.

کرم اسپات وست پرودرما:

دوره درمان کوتاه تری دارد و لک های بارداری و لیزدرمانی را نابود می کند ولی حجم کمتری نسبت به بقیه دارد.

سرم لیپوزومی آزلاک درما:

در لک های مختلف اثر دارد و می توان آن را درمان کرد طول درمان کوتاه است که نتایج اولیه بسیار سریع دیده می شود چون به حالت سرم است زودتر جذب شده و در پوست چرب جوش و آکنه ایجاد نمی کند.

رعایت نکات در پماد رزورسیل:

  • صورت خود را با شوینده ی مناسب تمیز بشویید و سپس کرم ضد لک را استفاده کنید.
  • حتما قبل از قرار گرفتن زیر نور آفتاب از کرم ضد آفتاب مناسب که قابلیت محافظت بالایی دارد استفاده کنید و هر 4 ساعت یک بار آن را درمان کنید.
  • دوره ی درمان لک ها بیشتر از 2 ماه طول می کشد پس طبق دستور از کرم استفاده کنید.
  • در دوران بارداری برای استفاده از این کرم ها با پزشک مراجعه کنید.
  • اگر حساسیت به این کرم ها دارید حتما با پزشکتان مشاوره داشته باشید.

جهت خرید کرم های رسانا INDIBA ACTIV ساخت اسپانیا کلیک کنید.

حرف آخر :

رزورسینول از جمله ترکیبات موثر بر درمان لک ها و تیرگی های پوستی است که می توان گفت اگر به اندازه ی صحیح مصرف شود هیچ حساسیتی ایجاد نمی کند. پس ترکیب این ماده ی ضد لک با دیگر ترکیبات آرایشی می تواند در زمینه درمان لک بسیار تاثیر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.